Didactic Pilot Logo

didaktik pilot

neşeli öğrenme

GD Bildung und Kultur

Mutluluk ve öğrenme beyinde bir arada yaşasa da, şiddetin şimdiye dek mutlulukla hakikaten pek bir ilişkisi olmamıştı.

Fakat artık bu değişebilir, hem de kendiliğinden, biz ekran karşısında rahat rahat ayaklarımızı uzatırken.


 


ev yapımı …

… cinnetAlyssa   9 yaşındaki komşusunu öldürdü:

'' Bu harikaydı. ''oh my gawd' ı izledikten sonra bunun muhteşem olacağını düşündü'' şeklinde günlüğüne yazdı.

Bu sizce mümkün müdür?

 

Bewertung: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 
Yumuşak kanepeye kurul, ayakları uzat, kumandayı al eline, yiyeceğin gelsin önüne… Oh be, hayat ne güzel, ne hoş!
Ekranda birbirini vuranlar, bıçaklayanlar, boğazlayanlar ve benzeri şeyleri yapanlar keyfimizi kaçırmıyor. Aksine, sıkılmamıza mani oluyorlar!

Pavlov et gösterdiğinde köpeğinin ağzının kenarlarından hep salyalar akardı. Köpeği olan bilir.

Peki hiç senin köpeğinin çan sesi duyduğunda mest olup ağzının suyunun aktığı oldu mu? Pavlov belli bir müddet boyunca köpeğine her et verişinde ufak da bir çanı çaldı. Sonuç: bir süre sonra ete hiç lüzum kalmadı. Çan çalar çalmaz…. köpek özlemle çan sesine yöneldi ve salyalar akıverdi!

Birden fazla şey daima aynı anda meydana geldiğinde beyinde bir arada serpiliyorlar ve artık onları birbirinden ayrı deneyimleyemiyoruz – işte keyif ile şiddet arasında, ikisini ekran karşısında aynı anda tükettiğimizde aynen bu tip bir bağlantı kurulmuş oluyor!

AMAN DİKKAT! Ekranda şiddet eylemleri tüketen kişi, beyne elektronik fünyeli saatli bombalar yerleştiriyor: Cinnet geçiren gençler esasında çevrelerinde cana yakın ve yardımsever insanlar olarak biliniyorlar. Kendileri de aslen kimseyi öldürme niyetleri olmadığını, ancak karşı koyamadıkları, aldatıcı bir güzelliğe sahip bir dürtünün etkisiyle kendilerini durduramadıklarını belirtiyorlar!


Bu proje “ Sanat : İnsanın temel ihtiyacıdır “ No: 2009-1-FR-1GRU-07061 Avrupa birliği komisyonu tarafından destek alarak yapılmıştır. Bu yayın yazarın fikirlerini gösterir ve komisyon bu durumdan dolayı içeriğindeki bilgiden sorumlu tutulamaz.