Didactic Pilot Logo

didactic pilot

przyjemne uczenie się

GD Bildung und Kultur

Chłopacy to nie dziewczyny!

 

O nie! Na prawde?

No cóż, przynajmniej nie jest to aż tak oczywiste w szkole.

W przeciwnym razie, dziewczynom nie podobałoby się w szkole tak samo jak chłopcom.
 
Filmclips here from November 15th, 2011 on“Wiem tylko jedno:
życzę każdemu dziecku na świecie..”
...rodziców, których wychowano na ten kształt.
Reinhard Mey


 

Bewertung: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Kiedy dziewczyny zachwycają się fantazyjnymi liniami ich ręcznego pisma, a chłopcy strzelają do pająków na suficie papierowymi samolotami, obydwie grupy robią coś bardzo znaczącego: dojrzewają te części mózgu, które rozwijają się w tym wieku. Są one ważne, ale mózg by je zlikwidował gdyby nie były używane.

Do czego mogą być przydatne papierowe samoloty i inne eksperymenty pokazał nam Edison, bez którego nadal bylibyśmy bez światła. Fakt, że można wytworzyć prąd pocierając bursztyny, był znany od dawna. Starożytni Grecy nazywali ten bursztyn “elektronem”. Ale przez tysiące lat nikt nie pociągnął tej wiedzy dalej. Więc jak ta genialna idea nagle przyszła do głowy Edisonowi?

A więc, kiedy był małym Thomasem Alva w pierwszej klasie szkoły podstawowej, od razu przeniesiono go do szkoły dla dzieci z problemami w nauce. Ale jego matka była całkowicie pewna, że chłopiec nie był zacofany. Więc uczyła go w domu. Oczywiście robiła to z koniecznym taktem i wrażliwością w stosunku do małego dyktatora w jego głowie, jego mózgu, ponieważ Edison. Nie tylko wynalazł poźniej żarówkę, ale także rozwinął ponad 2000 dalszych patentów. Gdyby w tamtym wieku był cały dzień przywiązany do swojej szkolnej ławki, i w wolnych chwilach, wieczorami miał prywatne korepetycje, wtedy wiele połączeń w jego mózgu byłoby zniszczonych z powodu braku przydatności.

Oczywiście nie każdy jest w stanie zapewnić ekscytujące środowisko do nauki w domu. Dlatego mamy nadzieję, że Didactic-Pilot przyczyni się do rozwoju nowych, przyjaznych mózgowi warunków do nauki, i że w przyszłości coraz więcej nowych odkrywców, naukowców i artystów będzie w stanie odkryc ich pasję w szkole, zamiast tracić talent w szkołach specjalnych.