Didactic Pilot Logo

didactic pilot

przyjemne uczenie się

GD Bildung und Kultur

Początek jest decydujący!

Spirala motywacji utrzymuje sprawy we właściwym tempie:
zarówno te pozytywne jak i negatywne.

 

Filmclips here from 15th Novembre 2011Wszystko jest dobre co się dobrze zaczyna!

Olbrzymia odpowiedzialność dla rodziców

 

Bewertung: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 
“Tylko nie wspominaj mi o matmie! Głowa mi zaraz wybuchnie!”

Co oczywiste, jeśli pierwsze doświadczenia z matematyką w życiu dziecka nie są dobre, to prawdopodobnie jeszcze się pogorszą. Ponieważ w mózgu jest porządek.

Ciemna strona naszego życia czai się w skroniach, gdzie ulokowany jest włącznik hormonów stresu. Wystarczy tylko o nich myśleć by hormony zaczęły się przelewać przez naszą korę mózgową i wszystko paraliżować, osłabiając coraz bardziej pracę umysłu. Wszystko, co ląduje na tej stercie śmieci, może się tylko pogorszyć.

Najlepiej jest od początku stawiać sprawy w jasnym świetle: pośrodku naszego czoła – w „krainie mlekiem i miodem płynącej”, która w nomenklaturze umysłu znaczy nic innego jak hormony nagrody. W momencie, gdy one zaczynają pracować, nie musimy się już niczym przejmować bo mózg będzie pracował bystrzej, szybciej i radośniej. Wszystko co tu trafia może tylko iść coraz lepiej.  

Dlatego, drodzy rodzice i nauczyciele; gdy pokazujecie dziecku coś pierwszy raz, zróbcie z tego wydarzenia prawdziwą imprezę! To przełącza punkty pomiędzy wysypiskiem śmieci w okolicach skroni  a dojrzewalnią pośrodku czoła: jeśli informacja wędruje we właściwym kierunku, następny będzie sukces.

Bardzo istotne! - zaczynajcie od streszczenia tematu! Natychmiast wytworzy to uczucie sukcesu!